Wełny dachowe

Grupa wełen dachowych stosowana jest jako niepalne ocieplenie stropodachów niewentylowanych (dachów płaskich) czy zalecane do dachów, gdzie są specjalne wymagania np. dotyczące codziennej konserwacji urządzeń na dachu. Jednym z wielu sposobów wykonania izolacji termicznej dachów płaskich jest ułożenie hydroizolacji (papy lub folii PCV) na warstwie ocieplenia z wełny mineralnej. Ze względu na możliwość występowania bardzo dużych obciążeń, związanych głównie ze zbieraniem się wody w czasie ulewnych opadów oraz zaleganiem mas śniegu w okresach zimy wełna mineralna musi charakteryzować się dużą wytrzymałością mechaniczną na obciążenia. Dodatkowo, wszystkie wełny dachowe Rockwool od grubości 8cm są dwugęstościowe. Jedną gęstość posiada warstwa spodnia, której grubość jest wielkością zmienną. Drugą, o wiele większą gęstość posiada warstwa wierzchnia, której grubość zawsze wynosi 2cm. Poprzez taki układ gęstości wełny dachowe Rockwool są odporne nawet na bardzo duże obciążenia punktowe, w swoim działaniu przypominając trochę twardą płytę, która ułożona na bardziej miękkim materiale zabezpiecza go poprzez równomierne rozkładanie sił nacisku punktowego na większej powierzchni.

MONROCK MAX E – dwugęstościowa wełna przeznaczona do izolacji termicznej dachów płaskich bezpośrednio po powłokowe pokrycia dachowe jako izolacja jednowarstwowa lub w układzie wielowarstwowym. Wełna zalecana do dachów standardowych, obciążonych w sposób typowy.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła - λ = 0,038 W/m*K

Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym 1,47-1,18 kN/m3

Klasa reakcji na ogień: A1

Więcej …

HARDROCK MAX – dwugęstościowa wełna przeznaczona do izolacji termicznej dachów płaskich bezpośrednio po powłokowe pokrycia dachowe jako izolacja jednowarstwowa lub w układzie wielowarstwowym. Wełna zalecana do dachów, którym postawiono specjalne wymagania np. codzienna konserwacja urządzeń na dachu, czy planowane wprowadzenie obciążeń punktowych bezpośrednio na termoizolacji np. instalacji solarnych czy kanałów wentylacyjnych.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła - λ = 0,040 W/m*K

Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym 1,70-1,55 kN/m3

Klasa reakcji na ogień: A1

Więcej …

ROOFROCK 30 E – niepalne ocieplenie ze skalnej wełny do izolacji termicznej stropodachów niewentylowanych (dachów płaskich) stosowane jako spodnia warstwa ocieplenia i jednocześnie przykrywana dowolną płytą wierzchnią Rockwool. Ponadto wełna zalecana jest do dachów obciążonych w sposób typowy.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła - λ = 0,036 W/m*K

Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym 1,00 kN/m3

Klasa reakcji na ogień: A1

Więcej …

ROCKFALL (SP/KSP) - system płyt spadkowych z wełny skalnej przeznaczony jest do kształtowania jedno lub dwukierunkowego spadku na dachu płaskim. Zastosowanie spadków i kontrspadków Rockfall ułatwia odprowadzanie wody opadowej z płaskich dachów.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła - λ = 0,040 W/m*K

Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym 1,52 kN/m3

Klasa reakcji na ogień: A1

Więcej …

ROCKFALL (KD) – kliny ze skalnej wełny mineralnej służą do izolowania elementów pionowych wystających ponad powierzchnię dachu (attyki, kominy)

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła - λ = 0,040 W/m*K

Klasa reakcji na ogień: A1

Więcej …

STALROCK - płyty z niepalnej wełny skalnej służące jako materiał wypełniający do ocieplenia ścian i dachów wykonanych z kaset stalowych. Znajdują zastosowanie w halach, magazynach i zakładach produkcyjnych. To ekonomiczne rozwiązanie świetnie sprawdza się tam, gdzie nie ma wysokich wymagań temperaturowych. Grubość płyty jest taka sama, jak grubość/głębokość kasety ściennej.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła - λ = 0,039 W/m*K

Klasa reakcji na ogień: A1

Więcej …

Dlaczego my?

  •  oferujemy towar wysokiej jakości
  •  udzielamy przystępnych rabatów
  •  fachowo doradzamy
  •  szeroki wybór asortymentu
  •  wykwalifikowany personel
  •  miła obsługa

INFOLINIA

+48 22 632 30 70

+48 22 862 93 11
biuro@hurtbartek.pl

 

Pon-Pt 7:30 - 17:00
Sob 8:00 - 12:00

Wykonanie: mizzo.pl

mizzo.pl